Dnes technologové doporučují používat nové materiály

Dnes technologové doporučují používat nové materiály, nicméně, pro většinu z nás se staly již tradičními – dýhované nebo laminované dřevotřískové desky a MDF. Jsou velmi rozmanité jak podle barvy, tak i struktury, proto je jejich výběr podle vašich představ by neměl způsobit potíže.
Pár slov bych mohl říct o barvách, v dětském pokoji.
O vlivu barev na psychiku člověka napsány celé pojednání. Stanovisko vědců jednoho v tom, že světlé barvy, kontrastní geometrický vzor na tapety, , koberce, přítomnost ostrých rohů na nábytek negativní vliv na psychiku člověka, což způsobuje reakce na ty obyčejné věci – nevhodné chování, podráždění, nervozita, rychlé únava, a tak sp

Červená, vínové barvy rozrušit psychiku dítěte, se zvyšuje, jako obvykle, krevní tlak a způsobuje bolesti hlavy, kromě toho, jejich dostupnost v dětském pokoji může způsobit noční můry. Modrá barva působí na nervový systém, způsobuje oslabení srdečního tepu, kromě toho, že zmírňuje napětí a otupuje pocity bolesti. Někdy je tato barva může způsobit únavu a deprese. V dětském pokoji je modré barvy mohou být přítomny v malých dávkách, například – komoda, stůl.
A tady je přítomnost žluté barvy v dětském pokoji má pozitivní vliv naprosto na všechny aspekty života dítěte. Je to perfektní barva pro zdobení pokoje pro dítě. Aktivuje mozkovou činnost, zlepšuje náladu, zvyšuje rychlost vnímání, ostrost zraku. To je kontraindikován pouze v těch případech, je-li dítě je náchylný k nebo neuralgie.
Zelená barva pomáhá normalizovat krevní i oční tlak, stabilizuje puls a dýchání, zvyšuje ostrost vidění, pomáhá soustředění a pozornost. To je důvod, proč v loňském pracovní (psací) stoly , jako obvykle, kulečníkové sukno zelené barvy, a stolní lampa měla zelené stínítko! Kromě toho je převaha zelené části spektra v dětském pokoji přispívá k dobré náladě, má příznivý vliv při nespavosti. Kresby, hračky a vazby knih v zelené barvě – to je přesně to, co potřebujete pro vaše dítě. A konečně, o oranžové barvě, tak oblíbené všemi dětmi! Tato barva má příznivý vliv na trávicí ústrojí, zvyšuje chuť k jídlu, ale jeho hojnost v dětském pokoji vyvolává u dítěte přes-únava a někdy i závratě. Proto se v dětském pokoji oranžové mohou být jen pár hraček.
Ideální pro dětské pokoje jsou vhodné pastelové barvy: světle žlutá, světle modrá, světle zelená nebo růžová. Oni osvěží místnost, vytvářejí dobrou náladu. Proto se designéři doporučují, aby stěny dětského pokoje namalovat v různých barvách. Například, solární stěna může být nebo , aby snížit jas světla a vytvořit pocit chladu, zeď, která se nachází ve stínu, může být peachtree, nebo krémová. A pro stimulaci tvůrčí činnosti dítěte japonští návrháři, například doporučují mít dětské kresby přímo na zdi. Kromě toho, tento faktor dodá místnosti je individuální, jedinečný styl.
Sponzor: Banaby.cz – Zařízení pro dětský pokoj