Dziś technolodzy zalecają stosowanie nowych materiałów

Dziś technolodzy zalecają stosowanie nowych materiałów, jednak dla większości z nas stały się one już znane – fornirowane lub laminowane płyty WIÓROWEJ i MDF. Są one bardzo zróżnicowane zarówno w kolorze i fakturze, dlatego ich dobór według własnego gustu, nie musi powodować trudności.
Kilka słów chciałbym powiedzieć o kolorystyce, obecny w pokoju dziecięcym.
Na temat wpływu kolorów na psychikę człowieka napisane przez całe traktaty. Opinia naukowców-badaczy jedno w tym, że żywe kolory, kontrastujące geometryczny wzór na tapecie, , dywany, obecność ostrych krawędzi mebli negatywnie wpływają na psychikę człowieka, powodując odpowiedź na najbardziej zwykłe rzeczy – nieodpowiednie zachowanie, podrażnienie, nerwowość, zmęczenie itp.

Czerwony, bordowy kolory pobudzają umysł dziecka, zwiększając zazwyczaj ciśnienie krwi i powodując bóle głowy, poza tym ich obecność w pokoju dziecięcym może powodować koszmary. Niebieski kolor jest przygnębiające na układ nerwowy, powodując osłabienie tętna, oprócz tego, że usuwa muskularny napięcie i tłumi ból. Czasami ten kolor może powodować zmęczenie i depresję. W pokoju dla dzieci kolor niebieski może być obecne w małych dawkach, na przykład – komoda, stół.
A oto obecność żółty kolor w pokoju dziecka ma pozytywny wpływ absolutnie na wszystkie aspekty życia dziecka. To piękny kolor do dekoracji pokoju dla dziecka. On pobudza aktywność mózgu, poprawia nastrój, zwiększa szybkość postrzegania, ostrość widzenia. On jest przeciwwskazany tylko w tych przypadkach, jeśli dziecko jest podatne na lub nerwobóle.
Zielony kolor przyczynia się do normalizacji ciśnienia i ciśnienia ocznego, stabilizuje tętno i oddech, zwiększa ostrość widzenia, pomaga w koncentracji. Dlatego w zeszłym pracy (pisemne) stoły trwały zwykle suknem zielonym, a lampa miała zielony abażur! Poza tym przewaga zielonej części widma w przedszkolu przyczynia się do dobrego nastroju, korzystnie wpływa na bezsenność. Rysunki, zabawki i skrzydła książek w odcieniach zieleni – to jest dokładnie to, co jest potrzebne dziecku. I, wreszcie, o pomarańczowym kolorze, tak ulubionym przez wszystkich dzieci! Kolor ten ma korzystny wpływ na narządy trawienne, wzmacnia apetyt, ale jego bogactwo w przedszkolu powoduje u dziecka zmęczenie, a czasem nawet zawroty głowy. Dlatego w przedszkolu pomarańczowe mogą być tylko kilka zabawek.
Idealny do pokoju dziecięcego pasują pastelowe kolory: jasno żółty, jasno niebieski, jasno zielony lub różowy. Odświeżyć pokój, tworzą dobry nastrój. Dlatego projektanci polecają ściany pokoju dziecka malować na różne kolory. Na przykład, słoneczna ściana może być niebieskawe lub zielonkawe, aby zmniejszyć jasność światła i stworzyć uczucie chłodu, ściana, która znajduje się w cieniu, może być peachtree, żółtą lub kremową. A dla stymulowania aktywności twórczej dziecka japońscy projektanci, na przykład, zaleca się umieszczać rysunki dla dzieci bezpośrednio na ścianach. Do tego ten czynnik nada pomieszczeniu indywidualny, niepowtarzalny styl.
Polecamy również: wyposażenie domu i pokoju dziecięcego Banaby.pl