Königův prestup: kolegom mu bude súper, ktorý naštval jeho i fanúšikov

Že sa český cyklista Leopold König od budúceho roka stretne v stajni Bora-Hansgrohe s majstrom sveta Peter Sagan je dostatočne známe. Trochu v tieni tohto hviezdneho spojenia je tak iný aspekt prestupu špičkového vrchára: nemecký tím spolu s ním angažoval tiež poľského špecialistu na kopca Rafala Majku. Rivala, ktorý dokázal Königa poriadne nahnevať na Tour de France v roku 2014 a ktorý u slovenských fanúšikov nemá ideálne meno ani kvôli tohtoročnej Tour po boku Romana Kreuzigra.

Stalo sa to v horskej etape, v ktorej Leopold König v roku 2014 prvýkrát vletel do elitnej desiatky na Tour de France. S Rafał Majko, už vtedy idúcim o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára závodu, usiloval o etapové víťazstvo do Chamrousse.Polák takmer nestriedala, aby šetril sily, čoho aj v závere využil a pred Königa sa dostal.

“Ak z toho má radosť…ja by som nemal.


Môže sa mu to vrátiť a pravdepodobne sa mu to vráti, “hneval sa vtedy český pretekár. “Za normálnych okolností Bet365-Okamžitý bonus sa toto robí inak. Tak, že jazdec, ktorý nie je v celkovom poradí, keď má možnosť vyhrať etapu, spolupracuje s tým, ktorý na poradie jede. Potom sa za to nechá vyhrať. Zato on (Majka) sa za mnou viezol, “vysvetľoval.

rozladenie ešte počas pretekov opadlo aj vďaka tomu, že obaja cyklistov pred cieľom etapy predbehol ešte Vincenzo Nibali, takže Majka bol druhý a König” až “tretí . “Možno našťastie.Keby išlo o víťazstvo v etape, on nestriedala, ja ho dotiahol dvesto metrov pred cieľ a tam ma přespurtoval, fér rokovania by to nebolo, “stál si za svojím rodák z Moravskej Třebovej, idúci vtedy svoju životnú Tour de France. V Paríži ju po pár dňoch dokončil na celkovom siedmom mieste a povedal si o zmluvu do tímu Sky, kde strávil nasledujúce dva roky.

Odtiaľ teraz prechádza do tímu Bora-Argon, rovnako ako Majka, ktorý tam mieri zo zanikajúcich Tinkoffu. Ako reaguje König? Poláková spoločnosť víta. Verí, že na Tour de France, kde sa obaja budúci rok pravdepodobne stretnú, si dokážu navzájom pomôcť.

“Sme si bližší svojou mentalitou, sme Slovania. Myslím si, že môžeme využiť to, že sme obaja aj podobní pretekári a poznáme sa.Je dobre, že tím podpísal pretekára jeho typu, pretože Grand Tour máme tri a tlak na mňa by bol enormný, “hovorí na adresu poľského jazdca, v ktorého histórii sú popri prvenstvo vo vrchárske súťaži na Tour tiež celkové tretie miesto z Vuelty a tri umiestnenia v top 10 na Gire. Nad vzájomnú minulosťou už König nepremýšľa. “Čo sa stalo v roku 2014…takých vecí sa stane počas kariéry na každom závode niekoľko. To by ste nemohol ísť so žiadnym z protivníkov v budúcnosti nikde, “berie spomienky s nadhľadom.

Fanúšikov však Majková meno dráždi.Poukazujú na to, že často práve na Tour de France jazdí na seba, o bodkovaný dres, vpredu v únikoch. Štve je, že túto taktiku si Majka ponechal aj tento rok v čase, keď potreboval pomoc český náhradné líder Roman Kreuziger v boji o umiestnení v elitnej desiatke.

Paštika, v narážke na veľkú podobnosť Majková mená so značkou konzerv, je ešte z stávkovej kancelárie bonusy tých prijateľnejších prezývok. Skôr Poliaka považujú za neťahalo, ktoré sa zaujíma predovšetkým o svoj výsledok a nepomôže ostatným.

König túto Majková vizitku dobre vníma. “V očiach slovenskej verejnosti je (Majka) braný vo svetle, ktoré mu úplne nepatrí,” bráni však svojho budúceho kolegu. Prečo? “Posledné dva roky na Tour mal voľnú ruku vďaka tomu, že Alberto Contador tam nikdy nebol vyložene vpredu.To mu umožnilo ísť v podstate na seba, “ponúka iný pohľad na dianie v pelotónu.

S tým súhlasí aj René Andrle, bývalý profesionál a reprezentačný tréner. Aj on si myslí, že König s Majkovi môžu vedľa seba úspešne fungovať na Tour de France, kde bude v budúcom roku český jazdec lídrom stajne Bora-Hansgrohe. “Každý tím má nejakú stratégiu. Tinkoffu sa tento rok s Contadorom nepodarilo Tour vyhrať, rozhodli sa teda ísť na dva dresy a na etapy. To sa im darilo. Taktika iného tímu budúci rok môže byť úplne iná, “usudzuje.

stávkove kancelárie na internete