Odporúčania týkajúce sa rodičov správanie

Vývoj nevyhnutných životných zručností praktické:

Nie je lepší spôsob, ako učiť dieťa nové vedomosti a zručnosti ako čítanie. V rámci prípravy na základnej škole, dieťa si rôzne knihy, najmä o dobrodružstvách malého prvého stupňa.
Dobre učiť vaše dieťa rozpoznať svoje vlastné meno a priezvisko. Spýtajte sa ho nájsť moje meno medzi ostatnými je napísané. Premeniť zaujímavá hra.
Naučte svoje dieťa, ak chcete napísať na jeho meno. Precvičiť písanie s farebné ceruzky, pero, fixky. V tejto fáze, dostatočnú schopnosť napísať meno tlačeným písmom. Táto schopnosť musí byť dobre zabezpečené dieťaťa.

Učiť abecedu a zvuky zastupuje každý list. Pre dobré čítanie musíte presne vedieť, zvuky a nie názvy písmen. Teraz existuje mnoho vzdelávacích hier materiály na konsolidáciu týchto schopností, ako aj zošity a knihy. Zvyčajne deti chceli robiť a stáva sa základom pre ďalšie zvládnutie školského programu.
Naučiť svoje batoľa, ako používať a wc na umytie rúk po návšteve wc. Dieťa musí byť upratané. Samozrejme, učitelia môžu pomôcť v kúpeľni a wc, ale neustále rozptýlenie pre každé dieťa, nie je podporovaná. Preto, deti sa musia naučiť tieto zručnosti pre nezávislé použitie.
Vysvetliť význam umývania rúk a naučí vaše dieťa ako na to správne, používanie mydla (umývanie oboch stranách ruky a medzi prstami). V prvý rok v škole, deti sa často, aby veľa bugov, pri pohľade na seba.
Povedzte dieťaťu, ako hovoriť na iné deti – na pohľad v očiach požiadať jeho meno, predstaviť sa. Veľká časť detí skúseností pred škola je ich neistoty, ktoré môžu priateľov. To platí pre všetkých, ale najmä plachý.
Uistite sa, že povedzte dieťaťu, čo povedať o všetko, čo bolo trápi ho. Deti sú ľahko naštvaná s najrôznejšími problémami. Preto je potrebné vštepiť im dôveru, že dospelí (vrátane učiteľov) im môže pomôcť, ak nie je lesk na pery viac ich problémy.

Odporúčania pre rodičov:

Snažte ukázať vaše obavy, nie plakať a nebojte sa, keď budete posielať deti do školy. Mal by mať dissona, ako môžete povedať, že škola je nádherné miesto, kde vaše dieťa bude v poriadku s vaším slzy.
Stretnúť sa s inými rodičmi, spriateliť sa s nimi, pretože mnohé problémy treba riešiť spoločne. Budete tráviť viac ako jeden rok, tak či onak riešenie týchto ľudí, a preto je dôležité vedieť ich dobre.
Snažte sa byť aktívny, priateľský a otvorený pre ostatných rodičov a učiteľov; zapojiť rodič Výboru, ponúkne pomoc učiteľa, prejaviť záujem a zapojiť sa do života školy a spolužiakov o váš syn alebo dcéra bude mať prospech len vaše dieťa počas ich adaptácia na život v škole.
Sponzoruje: všetko za dzecka