Ôsma medaily pre Česko! Špotáková v Riu oslavuje BRONZ, Hejnová je štvrtá

Noc na piatok priniesla české olympijské výprave prvú atletickú medailu z Ria. Postarala sa o nej oštepárka Barbora Špotáková, ktorá vybojovala bronz. Nadviazala na svoje dve zlaté medaily z Pekingu a Londýna. Ďalšie česká nádej Zuzana Hejnová skončila vo finále 400 metrov prekážok na 4. mieste.

Nakoniec ju delilo len dvanásť centimetrov od striebra, ktoré získala SUNET Viljoenová z Juhoafrickej republiky. Šampiónkou sa stala v 21 rokoch najmladší účastníčky finále a bronzová medailistka z tohtoročných majstrovstiev Európy Sara Kolaková z Chorvátska hodom dlhým 66,18.

Tridsaťpäťročná Špotáková sa mohla stať prvou atlétkou v olympijskej histórii, ktorá získa zlato v jednej disciplíne na troch hrách po sebe.Nepodarilo sa jej to rovnako ako etiópskej vytrvalkyni Tiruneš Dibabová, novozélandskej koulařce Valerii Adamsovej a jamajskej sprinterce Shelly-Ann Fraserová.

“Tak sme tretí, no a COO! Dobrá práca,” povedala Špotáková az bronzu mala očividnou radosť. “Ešte dlho budem krepčiť. Stal sa zase zázrak. Nevyzeralo to so mnou vôbec dobre.


Povrch bol rchlejie, zvláštne, prali sa tam s tým úplne všetky, ale ja som zobrala sily, neviem odkiaľ. Jednoducho som revala, dokonca som revala, to obvykle u hode nerobím, bolo to maximum, čo som mohla vydolovať, “vyhlásila.

Hejnová od obhajoby bronzu delili dve desatiny sekundy. O medailu prišla až za poslednou prekážkou, kde nestačila na finiš Američanky Ashley Spencerovej.Závod dokončila vo svojom tohtoročnom maxime 53,92.

“Jednoducho som to prehrala až na konci, posledných dvadsať metrov som už nemohla. Myslím, že som podala maximum, na čo som v danú chvíľu mala, nič som tam nenechala. Ťažko povedať, či som to trochu prepálil a Bet365-Viac informácií potom mi chýbalo v konci, “povedala Hejnová, ktorá väčšinu sezóny kvôli zdravotným problémom nepretekala.

Závod vyhrala ďalšie bežkyne z USA Dalilah Mohamedovo, ktoré časom 53, 13 sekundy porazila o 42 stotín dánsku majsterku Európy Saru Slottovou Petersenovou z USA.

Muži:

200 m: 1. Bolt (Jam.) 19,78, 2. De Grasse (Kan.) 20,02, 3. Lemaitre (Fr.) 20,12, 4. Gemili (Brit.) 20 , 12, 5. Martina (Niz.) 20,13, 6. Merritt (USA) 20,19, 7. Edward (Pan.) 20,23, 8.Guliyev (Tur.) 20,43.

Ženy:

Muži: 1500 m – semifinále: 1. Kwemoi (Keňa) 3: 39,42, …18. Holuša (ČR) 3: 40,83.

Ženy: 800 m – semifinále: 1. Semenyaová (JAR) 1: 58,15.

Všetko o LOH Rio de Janeiro 2016 čítajte tu & gt; & gt; < / span>

Bet365-Recenzia stávkovej kancelárie