Teraz bardziej szczegółowo o szkolnym zespole

Jeśli dziecko ktoś obraził, i wraca do domu “nadęty”, najpierw go długo “próba”, a potem okazuje się, że nie ma racji, zawsze sam, bo musi być wyższa wszelkie urazy i nie zniżać się do reakcji, jest dobrze wychowany. Co więcej, bardzo często dzieje się odwrotnie, tych rówieśników, którzy mogą walczyć, nawet ostro, zaczynają szanować inni, a jego nadal “” lub po prostu przestają zauważać.

Teraz bardziej szczegółowo o szkolnym zespole.

Dość często wśród kolegów rodzi się (nie bez pomocy reklamy i MEDIÓW, oczywiście) jakiś “szał”: zabawki z danej serii, dzienniki z naklejkami, konstruktor, utwory słynnej rock lub pop-grupy, seria kreskówek lub filmów itp., tu zaczyna się “zabawa” dla naszego “dobrze wychowany” malucha lub nastolatka. (Na temat wychowania przeczytaj na naszej stronie artykuł <“Dzieci i dorośli. Relacje z dziećmi, jak je naprawić?”)

Wszyscy chłopcy przynoszą do przedszkola lub szkoły swoje “sztuczki”, pokazują się, dyskutują, wymieniają się, razem (kup tutaj) coś tworzą, itp. Przychodzi nasze dziecko po szkole do domu i prosi rodziców (szukasz tapety dziecięce) też coś takiego mu kupić. (Zrzeczenie się jasne, gdy w rodzinie nie ma pieniędzy, albo już coś kupił, i trzeba ograniczyć apetyty syna lub córki, choć i tu przyczynę odmowy dziecku lepiej wyjaśnić.) Ale tutaj nikt nie zamierza kupować “tę zarazę”, bo “nikt nie musi”, “nie ponosi żadnej korzyści” i “w ogóle nie powtarzać za wszystkimi”, “masz wszystko: jedzenie, ubranie i mieszkanie, co ci jeszcze? Tam, w Afryce dzieci głodują, a ci “sztukę” to daj”. Po kilku takich awarii dziecko , a potem, prawdopodobnie, po prostu przestanie prosić, aby nie zdenerwować mamę i tatę. (Jeśli musisz wybrać prezent dla chłopca, warto zwrócić uwagę na artykuł autora serwisu “Słoneczne ręce” “Prezenty dla chłopców, co wybrać?”)

Jak rodzice mają rację, mam im nic powiedzieć, tylko nasz człowiek stopniowo odrywa się od zespołu, bo u niego nie pozostaje tematów do rozmów z kolegami. Chłopaki uważają, że to dziwne, “nie z tego świata”. Koledzy spotykają się po szkole, aby wymienić się “dziewczyny”, a nasze dziecko ze sobą, nie ma na imię. Wszystko jest logiczne, bo nie ma takich “rzeczy”. Ale z czasem ludzie coraz mocniej są przyjaciółmi, chodzą wszędzie razem, niby chce do niego dołączyć, a nikt już nie woła, tak i chodzić z nimi wieczorami nie można, bo “to nuda”. To nie jest niczyja wina, po prostu tak wyszło, smutne…

O męskiej psychologii w okresie dojrzewania, a tak w ogóle, ja pisać nie mogę. Ale o dziewczyny napiszę.

Przed nami nastolatka z takiej właśnie rodziny. Co jest dla niej najważniejsze? Czego uczą? Znowu dobrze się uczyć i delikatnie przyzwoicie ubrać, nie ma znaczenia, że wszystkie (sklep Banaby) koleżanki wyglądają “jak z obrazka”, zaczynają rozmawiać o kosmetykach lub , razem chodzą na zakupy… Modne rzeczy, buty na wysokich obcasach, a nawet skromny fryzury nie dla tej dziewczyny (bo “nie ostrożnie” itp.). Ona chodzi z warkoczem lub ogonem, w ścisłej ubrania w ciemnych barwach. Spoufalanie się i flirtuje z chłopakami i mowy iść nie może: “to wszystko jest niewłaściwe”, “co ty, wścibski nosek?” A dziewczyny spotykają się z chłopakami, chodzą na lodowisko, do kina, uczą się, prawił komplementy i komunikowania się. To wszystko znowu nie dla niej, “nie przystoi”, “mało czy jakie tam chłopaki, nagle znęcanie się uczyć” itp., trzeba do domu, z powrotem do książek, tam . Tak nie trudno ostatecznie stać się czarna owca. (Flirt – ważna cecha dla płci pięknej. Na ten temat polecam lekturę artykułu “Co to jest flirt? , i mężczyźni będą u twoich stóp” na miejscu “Słoneczne ręce”)