To je důvod, proč nedávám žádné tipy v komentářích

Nápad na tento článek již dávno, ale konečný příčinou se staly četné stížnosti maminky z webu na to, kolik jejich času a energie vynaložené na plnění domácích úkolů, společně s dětmi. Jediná myšlenka, která se vyskytuje u mě při sledování podobných příspěvků, pravděpodobně vám bude zdát paradoxní.

To je důvod, proč nedávám žádné tipy v komentářích, ale budu se snažit odůvodnit své stanovisko zde. Moje pozice v této otázce je velmi jednoduchá: “S dítětem není nutné dělat lekce”.

Ale před tím, jak psát rozzlobené komentáře přečtěte si na to, prosím, a zkuste pochopit, co opravdu chci říct touto větou.

Já v žádném případě nemám na mysli, že se dítě vůbec nemusí řešit, že mu není třeba pomáhat, není třeba sledovat aktuálnost a integritu plnění domácích úkolů, zvládnutí dítětem se dozvěděl ve škole, že jo. To vše samozřejmě může a měl by mít místo, ale jsem hluboce přesvědčen o tom, že intervence rodičů v procesu plnění domácích úkolů by mělo být minimální !!!

Já zatím nemám vlastní děti, ale konkrétní zkušenosti z učení mám (více než 5 let výuky v přední univerzity v zemi a více než 10 let s dětmi různého věku). A některé trendy z mé vlastní zkušenosti mě přimělo k zamyšlení, a proč je to tak, ukazuje se, že s každým rokem více a více dětí ztrácí nejen zájem o vzdělávání, ale i obecně schopnost self-vzdělávací aktivity.

Děti-indigo a nejen
Nyní stále více a více často můžete slyšet o děti indigo. Opravdu, svět se rychle mění a tří- děti-indigo snadno vyrovnat se s moderním převážně pro domácnost nebo rekreačními zařízeními. Oni nejsou jen volně patří televizi nebo počítač, ale stejně snadno a v klidu vybrat oblíbený kanál, film nebo hru. Zdálo by se děti opravdu hledání chytřejší, ale jak vysvětlit ten podivný vzor který jsem sledoval celých šest let mého vyučování.
Děti-indigo
A pravidelnost je tato : úroveň přípravy studentů ubývá každým rokem, a mezi svým vydáním a vydáním současným vůbec leží nepřekonatelná propast. Jak řekl můj kolega, mladý (36 let !!!) profesor, doktor věd, kteří chtějí zapsat do postgraduální studium tohoto roku: “Oni naši vědu” – a tato věta měla daleko není přenosný (pozitivní) charakter.

Naši studenti
Při tom nelze říci, že studenti se stali méně inteligentní, ale, za prvé, je naprosto nic nezajímá, a za druhé, (a je to asi jeden z důvodů, proč ) oni jsou tak zvyklí na rafinovaných zcela hotové ke konzumaci informací, naprosto neumí do této informace sami.

Samozřejmě, částečně důvod tohoto jevu spočívá v celkovém vzdělávání, který je pozorován v naší společnosti. Koneckonců, především oceňují dostupnost diplomu, spíše než skutečné znalosti.

Dalším důvodem je také nedokonalost našeho systému vzdělávání a trvalé reformy, pouze ničí úspěchy sovětské školy, přičemž nenabídla nic kvalitativně nového a hlavně efektivně pracující. Ale to je globální příčiny, vliv na které v rámci rodiny, je velmi obtížné.

Doporučit stránku: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou koupit zde a velmi dobrá kvalita viz odkaz a levná dětské polštářky